FAU Swimming

Recap

Licensed to Atlantic Barracudas Hy-Tek's Meet Manager 1/29/2005 04:27 PM FAU vs UM VS Univ of Tampa - 1/29/2005 Results

Event 1 Women 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Florida Atlantic University 'A' NT 1:48.80 28.52 29.96 26.28 24.04 2 University of Tampa 'A' NT 1:49.75 28.13 30.14 26.47 25.01 3 Florida Atlantic University 'B' NT 1:52.89 29.47 30.92 27.10 25.40 4 University of Miami 'A' NT 1:53.98 27.91 32.18 28.83 25.06 5 University of Tampa 'B' NT 1:54.01 29.46 31.90 26.70 25.95 6 University of Miami 'B' NT 1:56.85 29.38 33.14 28.11 26.22 7 Florida Atlantic University 'C' NT 1:57.50 30.31 31.32 29.08 26.79

Event 2 Men 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Florida Atlantic University 'A' NT 1:34.73 24.52 26.60 23.10 20.51 2 University of Tampa 'A' NT 1:37.92 25.28 27.35 23.66 21.63 3 Florida Atlantic University 'B' NT 1:40.12 26.39 28.73 23.12 21.88 4 University of Tampa 'B' NT 1:40.25 25.66 28.24 24.88 21.47 5 Florida Atlantic University 'C' NT 1:42.30 26.25 28.08 25.57 22.40 6 University of Tampa 'C' NT 1:44.04 26.64 28.64 25.98 22.78 7 University of Tampa 'D' NT 1:49.27 29.95 28.30 26.47 24.55

Event 3 Women 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hastings, A UT NT 1:53.30 28.07 28.66 28.67 27.90 2 McFarlane, Taylor UM NT 1:55.48 27.55 28.75 29.48 29.70 3 Shue, Lauren UM NT 1:56.76 28.17 29.31 29.42 29.86 4 Griffith, Shawna FAU NT 1:58.64 27.97 29.82 30.40 30.45 5 Gajos, Nancy UM NT 1:58.66 28.31 30.20 30.44 29.71 6 Harms, Jenny FAU NT 1:58.96 28.33 30.55 30.23 29.85 7 Devanney, Valerie FAU NT 1:59.54 28.39 30.09 30.89 30.17 8 Visser, Julie UT NT 1:59.98 28.17 30.15 30.63 31.03 9 Plotkin, Lisa FAU NT 2:00.35 28.22 30.42 31.42 30.29 10 Mulbarger, Meghann UT NT 2:01.66 28.55 30.61 31.37 31.13 11 Withum, Kelly UM NT 2:06.78 29.61 32.06 33.19 31.92 12 Guevara, Andrea FAU NT 2:07.48 29.95 31.85 32.92 32.76

Event 4 Men 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Bartell, Kevin FAU NT 1:44.21 25.06 26.73 25.53 26.89 2 Anderson, Kenny FAU NT 1:45.27 24.50 26.20 26.76 27.81 3 McMahan, Johnny UT NT 1:46.17 24.89 26.64 27.01 27.63 4 Hilgenfeldt, Eric FAU NT 1:47.15 25.17 27.70 27.33 26.95 5 Baker, Christian FAU NT 1:50.15 25.86 27.75 28.52 28.02 6 Reyes, Ryan UT NT 1:51.20 25.14 27.50 28.51 30.05 7 Laidlaw, Daniel UT NT 1:51.50 25.34 27.66 28.34 30.16 8 Ploetz, George FAU NT 1:52.10 25.96 28.31 28.72 29.11 9 Treen, Kyle UT NT 1:53.21 25.88 28.29 29.68 29.36 10 Stephan, Travis FAU NT 1:53.38 25.91 28.70 29.45 29.32

Event 7 Women 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Ferenczi, Katalin UM NT 57.78 28.55 29.23 2 Knapp, Ashley UM NT 58.65 28.67 29.98 3 Burts, Geni FAU NT 59.46 29.03 30.43 4 Halsell, Shanna UT NT 59.89 29.45 30.44 5 Knapp, Lindsay UM NT 1:00.85 29.81 31.04 6 Gmeiner, Kristy FAU NT 1:01.31 29.76 31.55 7 Milburn, Mary FAU NT 1:02.71 30.52 32.19 8 Shald, Katie UT NT 1:02.82 30.53 32.29 9 Fabry, Brittany FAU NT 1:03.09 31.15 31.94 10 Swanson, Melissa FAU NT 1:04.40 31.24 33.16 11 Hasbrouck, Teri Jo UT NT 1:05.62 31.25 34.37

Event 8 Men 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Oshri, Ben UT NT 54.08 26.41 27.67 2 Merritt, Kyle UT NT 54.40 26.92 27.48 3 Pinto, Jonatha FAU NT 54.73 26.96 27.77

Event 9 Women 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Weberg, Ellie FAU NT 1:06.14 31.49 34.65 2 Roberts, Meredith UT NT 1:07.52 31.37 36.15 3 Horton, Christina FAU NT 1:07.81 32.71 35.10 4 Hardin, Mariesa UT NT 1:08.35 32.66 35.69 5 Gregory, Liz FAU NT 1:08.47 32.34 36.13 6 Knapp, Lindsay UM NT 1:10.79 33.85 36.94 7 Stith, Bo UT NT 1:10.80 33.39 37.41 8 Adkins, Colleen UM NT 1:11.16 33.91 37.25 9 Caron, Amy UM NT 1:12.68 34.09 38.59 10 Carriere, Mary UM NT 1:17.76 36.51 41.25

Event 10 Men 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 DeCicco, Kyle FAU NT 59.76 28.35 31.41 2 Bartell, Kevin FAU NT 59.94 27.48 32.46 3 Hensley, Kevin UT NT 1:00.76 29.01 31.75 4 Berge, Zach UT NT 1:01.01 29.10 31.91 5 Finn, Eric FAU NT 1:02.21 29.46 32.75 6 Gleason, Nick FAU NT 1:04.31 30.01 34.30 7 Lambiro, Sebastian FAU NT 1:06.09 29.98 36.11

Event 11 Women 200 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Griffith, Shawna FAU NT 2:07.08 29.63 32.45 32.68 32.32 2 Gajos, Nancy UM NT 2:10.50 30.43 33.11 33.64 33.32 3 DeGross, Jasmine UT NT 2:11.37 29.69 33.61 33.71 34.36 4 Ashley, X UT NT 2:11.64 29.80 33.06 33.58 35.20 5 DeVenuto, Capria UM NT 2:12.34 30.02 33.30 34.59 34.43 6 Heffernan, Casey UM NT 2:15.39 30.32 34.05 35.05 35.97 7 Bohnsack, Carolyn UT NT 2:16.00 30.22 33.97 35.09 36.72 8 Lehane, Colleen FAU NT 2:16.60 30.46 34.03 35.86 36.25 9 Colley, Alexandra UT NT 2:24.88 31.32 35.84 37.65 40.07

Event 12 Men 200 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hensley, Scott UT NT 1:56.93 26.68 29.00 29.96 31.29 2 Zeibig, Adam FAU NT 1:56.95 26.02 29.46 30.58 30.89 3 Myers, Kyle FAU NT 1:57.32 26.07 29.62 30.40 31.23 4 Foster, Flynt UT NT 2:00.38 26.66 29.77 31.27 32.68 5 Gober, Ryan UT NT 2:04.65 27.50 31.16 32.90 33.09 6 Claude, Danny FAU NT 2:04.80 27.47 31.24 33.09 33.00 7 Nesbit, Federick UT NT 2:09.42 28.32 32.07 33.93 35.10 8 Apol, Pete FAU NT 2:10.92 28.82 31.83 34.68 35.59 9 Foos, Kevin FAU NT 2:13.52 30.03 33.82 35.12 34.55

Event 13 Women 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Lampkin, Jessica FAU NT 24.87 2 Dalmastro, Valeria FAU NT 24.89 3 Mielke, Diana UT NT 25.34 4 Visser, Julie UT NT 25.39 5 Gajos, Nancy UM NT 25.53 6 Davis, Emerson UM NT 25.73 7 Ragan, Sara UT NT 25.86 8 Spalding, Sienna UT NT 26.02 9 Froelich, Melissa UM NT 26.59 10 Withum, Kelly UM NT 26.98 11 Johnson, Julie FAU NT 27.50

Event 14 Men 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Babaev, Pavel FAU NT 21.62 2 Marzonie, Rich FAU NT 21.83 3 Klee, Daniel UT NT 21.98 3 Onurlu, Eren FAU NT 21.98 5 Hilgenfeldt, Eric FAU NT 22.23 6 Cucchi, X UT NT 22.61 7 Smith, Erich FAU NT 23.05 8 Suddarth, Kyle UT NT 23.13 9 Stephan, Travis FAU NT 23.29 10 Mattingly, Mac UT NT 23.66

Event 15 Women 1000 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Shue, Lauren UM NT 10:14.16 29.32 30.17 30.84 31.00 31.07 31.30 31.20 31.37 31.22 31.05 30.77 30.75 30.79 30.63 30.55 30.77 30.54 30.71 30.46 29.65 2 Burts, Geni FAU NT 10:15.88 28.07 30.44 30.87 30.91 30.90 30.99 31.19 31.56 31.53 31.30 31.04 31.16 31.09 31.25 31.26 31.41 31.25 30.91 29.40 29.35 3 Harms, Jenny FAU NT 10:25.11 29.97 31.49 31.80 31.81 31.55 31.46 31.58 31.44 31.42 31.83 31.00 31.14 31.20 31.15 31.10 31.22 30.99 31.17 31.41 30.38 4 Erwin, Tara UM NT 10:29.28 29.64 31.87 32.31 31.76 31.45 31.52 31.20 31.52 31.42 31.46 31.36 31.38 31.19 31.29 31.53 31.54 31.74 31.84 31.91 31.35 5 Fabry, Brittany FAU NT 10:34.96 30.09 31.57 31.96 31.83 31.75 31.67 31.41 31.72 31.82 31.85 31.81 31.90 31.65 32.22 31.99 32.01 32.08 32.11 32.04 31.48 6 Mulbarger, Meghann UT NT 10:51.16 30.76 32.58 32.81 32.79 32.40 32.39 32.68 32.78 32.58 32.63 32.98 32.78 32.85 32.73 33.20 32.72 32.41 32.28 33.13 31.68 7 Swigon, Bethany UT NT 11:03.24 31.04 33.11 33.35 33.83 33.60 33.40 33.30 33.29 33.36 33.29 33.15 33.43 33.28 33.45 33.19 33.11 33.33 33.30 33.06 32.37 8 Guevara, Andrea FAU NT 11:11.35 32.28 33.43 33.81 33.75 33.78 33.53 33.43 33.57 33.75 33.64 33.94 33.80 33.75 33.65 33.73 33.89 33.62 33.55 33.52 32.93 9 McBride, Sarah UT NT 11:34.70 32.15 34.71 35.35 35.60 35.67 34.05 34.64 34.85 34.55 34.65 34.38 34.95 35.34 35.09 35.38 35.33 35.28 35.70 34.36 32.67 10 Kuykendall, Danielle FAU NT 11:35.85 31.97 33.61 34.56 34.51 34.18 33.60 34.03 34.68 35.31 35.33 35.27 35.07 36.37 36.18 35.26 35.83 35.58 35.83 35.19 33.49

Event 16 Men 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Brody, Matt FAU NT 4:49.98 27.49 29.31 29.83 29.72 29.73 29.35 28.95 28.74 27.85 29.01 2 Merritt, Kyle UT NT 4:55.45 27.24 29.38 29.89 29.48 29.48 29.75 29.84 30.34 30.23 29.82 3 Reyes, Ryan UT NT 5:04.14 27.23 29.81 30.48 30.95 30.69 31.35 31.04 31.28 31.17 30.14 4 Pellicer, Robbie FAU NT 5:06.25 27.90 30.22 31.25 31.13 31.21 30.89 30.59 30.94 31.14 30.98 5 Ploetz, George FAU NT 5:10.17 28.24 30.32 31.08 31.77 31.92 32.99 32.35 30.76 30.77 29.97 6 Campbell, Mark FAU NT 5:10.40 27.35 30.03 30.82 31.45 31.43 31.93 32.30 31.67 31.71 31.71

Event 17 Women 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Lampkin, Jessica FAU NT 53.07 25.40 27.67 2 Dalmastro, Valeria FAU NT 54.57 26.20 28.37 3 Visser, Julie UT NT 55.09 26.85 28.24 4 Gmeiner, Kristy FAU NT 55.43 26.07 29.36 5 Mielke, Diana UT NT 55.71 27.07 28.64 6 Spalding, Sienna UT NT 56.00 26.84 29.16 7 Devanney, Valerie FAU NT 56.15 27.49 28.66 8 Ragan, Sara UT NT 56.49 27.32 29.17 9 DeVenuto, Capria UM NT 56.68 27.88 28.80 10 Plotkin, Lisa FAU NT 57.35 27.51 29.84 11 Davis, Emerson UM NT 57.38 27.31 30.07 12 Froelich, Melissa UM NT 57.84 28.39 29.45 13 Johnson, Julie FAU NT 1:00.05 28.50 31.55 14 Carriere, Mary UM NT 1:01.39 29.35 32.04

Event 18 Men 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Babaev, Pavel FAU NT 47.71 23.08 24.63 2 Anderson, Kenny FAU NT 47.91 23.39 24.52 3 McMahan, Johnny UT NT 48.10 23.50 24.60 4 Hilgenfeldt, Eric FAU NT 48.74 23.85 24.89 5 Bartell, Kevin FAU NT 49.27 23.37 25.90 6 Cucchi, X UT NT 49.39 23.78 25.61 7 Laidlaw, Daniel UT NT 49.71 24.24 25.47 8 Smith, Erich FAU NT 50.67 24.43 26.24 9 Stephan, Travis FAU NT 50.77 24.59 26.18 10 Klee, Daniel UT NT 52.14 25.01 27.13

Event 19 Women 200 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hastings, A UT NT 2:05.64 31.28 32.06 31.87 30.43 2 McFarlane, Taylor UM NT 2:06.66 30.84 31.91 32.47 31.44 3 Knapp, Ashley UM NT 2:06.83 30.55 32.07 32.42 31.79 4 Knapp, Lindsay UM NT 2:07.31 30.35 31.84 32.21 32.91 5 Milburn, Mary FAU NT 2:13.59 30.92 32.95 34.45 35.27 6 Shald, Katie UT NT 2:14.88 31.76 34.18 34.57 34.37 7 Swanson, Melissa FAU NT 2:18.07 31.89 34.68 35.78 35.72 8 Bohnsack, Carolyn UT NT 2:22.20 32.12 35.49 37.54 37.05

Event 20 Men 200 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Nesbit, Federick UT NT 1:54.66 27.47 29.53 29.16 28.50 2 Pinto, Jonatha FAU NT 1:56.14 27.62 29.28 29.64 29.60 3 Gober, Ryan UT NT 2:03.58 29.05 30.98 31.66 31.89 4 Apol, Pete FAU NT 2:08.47 30.62 32.22 32.63 33.00 5 Foos, Kevin FAU NT 2:15.71 31.93 34.42 35.04 34.32

Event 21 Women 200 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Weberg, Ellie FAU NT 2:22.81 32.84 35.82 37.13 37.02 2 Ferenczi, Katalin UM NT 2:24.38 32.75 36.65 37.25 37.73 3 Horton, Christina FAU NT 2:26.46 34.58 37.84 37.02 37.02 4 Lunak, Kristen UM NT 2:27.50 33.83 37.52 38.09 38.06 5 Adkins, Colleen UM NT 2:29.55 34.44 38.16 38.89 38.06 6 Gregory, Liz FAU NT 2:29.81 34.47 38.40 39.17 37.77 7 Hardin, Mariesa UT NT 2:29.93 33.68 37.03 38.72 40.50 8 Stith, Bo UT NT 2:30.06 33.88 38.23 38.66 39.29 9 Roberts, Meredith UT NT 2:31.93 34.00 37.88 39.51 40.54 10 Caron, Amy UM NT 2:34.35 34.68 39.22 40.20 40.25

Event 22 Men 200 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hensley, Kevin UT NT 2:13.10 30.11 34.55 34.46 33.98 2 Finn, Eric FAU NT 2:13.16 29.89 34.21 34.57 34.49 3 Baker, Christian FAU NT 2:14.41 30.81 34.55 34.42 34.63 4 Berge, Zach UT NT 2:15.27 30.91 35.23 35.45 33.68 5 DeCicco, Kyle FAU NT 2:16.18 30.60 34.89 35.64 35.05 6 Gleason, Nick FAU NT 2:17.89 30.07 35.14 36.49 36.19 7 Lambiro, Sebastian FAU NT 2:26.88 32.23 36.73 38.69 39.23

Event 23 Women 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Halsell, Shanna UT NT 58.17 27.72 30.45 2 DeGross, Jasmine UT NT 58.67 27.66 31.01 3 Griffith, Shawna FAU NT 59.64 28.20 31.44 4 Gajos, Nancy UM NT 59.85 28.25 31.60 5 Ashley, X UT NT 1:00.28 28.26 32.02 6 Heffernan, Casey UM NT 1:01.84 29.14 32.70 7 DeVenuto, Capria UM NT 1:01.92 29.83 32.09 8 Hasbrouck, Teri Jo UT NT 1:02.72 29.42 33.30 9 Lehane, Colleen FAU NT 1:03.12 29.97 33.15 10 Froelich, Melissa UM NT 1:03.20 30.13 33.07 11 Devanney, Valerie FAU NT 1:04.54 30.52 34.02

Event 24 Men 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hensley, Scott UT NT 52.23 24.91 27.32 2 Marzonie, Rich FAU NT 52.33 24.16 28.17 3 Zeibig, Adam FAU NT 53.41 25.04 28.37 4 Myers, Kyle FAU NT 54.13 25.59 28.54 5 Foster, Flynt UT NT 54.17 25.67 28.50 6 Mattingly, Mac UT NT 56.75 25.74 31.01 7 Nesbit, Federick UT NT 57.29 26.82 30.47 8 Claude, Danny FAU NT 57.33 27.01 30.32 9 Onurlu, Eren FAU NT 59.47 25.97 33.50

Event 25 Women 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Shue, Lauren UM NT 5:02.31 28.97 30.24 30.65 30.70 30.55 30.68 30.60 30.51 30.20 29.21 2 Harms, Jenny FAU NT 5:02.86 29.45 30.76 30.66 30.75 30.61 30.60 30.86 30.32 29.72 29.13 3 McFarlane, Taylor UM NT 5:02.99 28.78 30.03 30.34 30.73 30.65 30.45 30.86 31.00 30.83 29.32 4 Fabry, Brittany FAU NT 5:13.34 29.98 31.46 31.51 31.56 31.73 31.75 31.77 31.52 31.37 30.69 5 Plotkin, Lisa FAU NT 5:14.05 29.84 32.06 31.88 31.92 31.50 31.22 31.39 31.55 31.38 31.31 6 Mielke, Diana UT NT 5:16.79 28.91 30.83 31.42 32.09 32.02 32.37 32.34 32.54 32.39 31.88 7 Erwin, Tara UM NT 5:17.40 29.58 32.03 32.13 32.36 32.52 31.87 31.76 32.17 31.62 31.36 8 Kuykendall, Danielle FAU NT 5:22.36 29.68 31.42 31.82 32.15 32.55 32.35 32.62 33.44 33.28 33.05 9 Mulbarger, Meghann UT NT 5:25.05 29.50 32.67 32.60 33.04 32.94 32.71 33.14 33.05 33.26 32.14 10 Swigon, Bethany UT NT 5:26.65 30.73 32.43 32.79 32.93 33.17 32.98 32.89 33.12 33.40 32.21 11 Withum, Kelly UM NT 5:32.02 31.36 34.06 33.61 33.91 33.35 33.46 33.56 33.49 33.31 31.91 12 Guevara, Andrea FAU NT 5:33.82 31.36 33.52 33.47 33.64 33.65 34.01 33.93 33.92 33.72 32.60 13 McBride, Sarah UT NT 5:41.82 31.26 34.03 34.21 34.61 34.94 34.97 35.03 35.58 33.95 33.24

Event 26 Men 1000 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Baker, Christian FAU NT 9:58.78 27.52 29.20 29.96 30.42 30.46 30.44 30.39 30.44 30.43 30.47 29.98 30.12 30.11 29.93 29.97 30.29 30.14 30.04 29.58 28.89 2 Merritt, Kyle UT NT 10:08.55 28.97 31.03 30.57 30.98 30.61 30.41 30.12 30.27 30.38 30.27 30.51 30.26 30.85 30.97 30.52 30.47 30.57 30.51 31.08 29.20 3 Nesbit, Federick UT NT 10:18.69 27.12 29.52 30.54 31.34 30.79 30.95 31.01 30.61 31.51 31.55 32.11 31.97 32.12 31.95 31.36 31.99 31.04 31.42 30.92 28.87 4 Pellicer, Robbie FAU NT 10:58.87 29.94 32.20 33.09 33.15 32.27 32.24 32.29 32.70 33.48 33.14 34.06 34.05 34.17 31.51 32.63 34.09 34.32 33.71 33.38 32.45 5 Campbell, Mark FAU NT 11:01.23 29.75 32.29 33.10 33.08 33.38 33.44 33.09 32.93 33.54 33.40 34.27 33.25 33.54 33.60 33.19 32.92 33.35 33.16 32.98 32.97 6 Suddarth, Kyle UT NT 11:09.05 29.22 32.44 33.32 33.70 33.58 33.65 33.22 33.63 33.86 34.75 35.04 34.84 34.67 35.25 34.27 33.91 34.71 33.48 31.82 29.69

Event 27 Women 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hastings, A UT NT 2:07.08 29.46 33.26 36.56 27.80 2 Burts, Geni FAU NT 2:07.93 28.90 32.95 37.28 28.80 3 Ferenczi, Katalin UM NT 2:08.16 28.90 31.83 37.49 29.94 4 Halsell, Shanna UT NT 2:12.48 29.10 34.01 39.04 30.33 5 Horton, Christina FAU NT 2:13.20 29.93 35.74 36.60 30.93 6 Weberg, Ellie FAU NT 2:14.57 29.34 36.06 36.70 32.47 7 Heffernan, Casey UM NT 2:16.23 29.72 35.38 39.86 31.27 8 Milburn, Mary FAU NT 2:17.21 30.16 33.71 41.12 32.22 9 Ashley, X UT NT 2:18.00 28.95 35.69 41.55 31.81 10 Caron, Amy UM NT 2:18.33 30.26 34.67 41.25 32.15 11 Colley, Alexandra UT NT 2:20.49 30.14 35.27 41.67 33.41

Event 28 Men 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Marzonie, Rich FAU NT 1:57.68 24.46 29.73 34.85 28.64 2 Bartell, Kevin FAU NT 2:00.70 25.46 31.53 34.78 28.93 3 Pinto, Jonatha FAU NT 2:01.42 26.31 30.17 36.61 28.33 4 Myers, Kyle FAU NT 2:01.83 25.88 31.43 36.16 28.36 5 Laidlaw, Daniel UT NT 2:02.51 26.47 31.09 36.46 28.49 6 Finn, Eric FAU NT 2:03.10 27.05 31.67 35.35 29.03 7 Ploetz, George FAU NT 2:04.79 27.99 33.91 35.57 27.32 8 Claude, Danny FAU NT 2:05.54 27.24 33.39 37.30 27.61 9 Apol, Pete FAU NT 2:06.88 27.71 31.79 36.69 30.69 10 DeCicco, Kyle FAU NT 2:07.37 27.92 34.89 34.11 30.45 11 Gober, Ryan UT NT 2:08.59 27.04 32.48 38.00 31.07 12 Hensley, Kevin UT NT 2:08.97 26.49 32.73 35.40 34.35 13 Lambiro, Sebastian FAU NT 2:12.16 28.32 34.37 37.20 32.27 14 Foos, Kevin FAU NT 2:13.10 28.38 34.55 39.30 30.87

Event 29 Women 200 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Florida Atlantic University 'A' NT 1:38.24 24.72 25.01 24.95 23.56 2 University of Tampa 'A' NT 1:38.42 25.46 24.05 24.74 24.17 3 University of Miami 'A' NT 1:40.22 25.50 24.83 25.24 24.65 4 University of Tampa 'B' NT 1:42.53 25.73 25.68 24.97 26.15 5 Florida Atlantic University 'B' NT 1:43.66 26.39 25.96 25.45 25.86 6 Florida Atlantic University 'D' NT 1:45.44 26.77 26.45 26.29 25.93 7 Florida Atlantic University 'C' NT 1:45.54 27.25 26.00 26.46 25.83 8 University of Miami 'B' NT 1:46.95 26.15 26.75 26.88 27.17

Event 30 Men 200 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Florida Atlantic University 'A' NT 1:25.86 22.20 21.37 20.80 21.49 2 University of Tampa 'A' NT 1:26.68 22.11 21.38 21.56 21.63 3 University of Tampa 'B' NT 1:29.91 22.87 22.52 22.24 22.28 4 Florida Atlantic University 'B' NT 1:31.15 23.02 21.59 23.36 23.18

Event 31 Women 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Dreyer, Jenna UM NT 335.02 2 Bounds, Heather UM NT 239.80 3 Thompson, Lisa FAU NT 209.92 4 Schlachterman, Sami FAU NT 203.50 5 Henderson, Jenn FAU NT 192.60 6 Ilowiecki, Julia UM NT 161.40

Event 32 Men 3 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Velazquez, Miguel UM NT 329.90 2 Starks, Derek UM NT 320.70 3 McMahon, Nick FAU NT 225.00 4 Smith, Trey FAU NT 161.70

Event 33 Women 3 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Dreyer, Jenna UM NT 287.90 2 Bounds, Heather UM NT 243.67 3 Schlachterman, Sami FAU NT 240.30 4 Thompson, Lisa FAU NT 195.75 5 Henderson, Jenn FAU NT 195.00

Event 34 Men 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Velazquez, Miguel UM NT 359.03 2 Starks, Derek UM NT 332.78 3 Brooks, Toby UM NT 245.90 4 McMahan, Nick FAU NT 242.17 5 Smith, Trey FAU NT 152.40 6 Levey, Sean FAU NT 118.87

all-access